Ile wizyt u fizjoterapeuty pomoże na ból pleców?

Dziś poruszymy temat ilości wizyt. Pewnie słyszałaś o pakietach wizyt oraz różnych pakietach zabiegów, które mają pomóc na daną dolegliwość. Dziś poruszymy temat ile dokładnie takich wizyt trzeba odbyć przy problemie bólu pleców. 

Spis treści:

  1. Ile wizyt masz w głowie?
  2. Pakiety wizyt
  3. Nie czuje poprawy po wizycie
  4. Czy muszę robić ćwiczenia w domu?
  5. Ile kosztuje operacja vs ile kosztuje rehabilitacja 
  6. Co wybrać na ból pleców?
ILE WIZYT MASZ W GŁOWIE

Jakbyśmy Cię teraz zapytali ,,ile wizyt myślisz, że trzeba odbyć, żeby pozbyć się bólu pleców’’ – Prawdopodobnie odpowiesz, że 10. 

Skąd ta liczba?

Pewnie słyszałaś, że w szpitalu na rehabilitacji przychodzi się 10 dni pod rząd i ma się 10 zabiegów. A co jeśli powiemy Ci, że średnio robimy 3-4 wizyty pacjentom z bólem pleców i czują oni ponad 80% poprawy już po pierwszej wizycie! 

PAKIETY WIZYT

Często pacjenci pytają nas czy jak wykupią pakiet 10 wizyt to może będzie taniej.

My w Zdrowym Seansie nie robimy pakietów wizyt. Dlaczego?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie mamy 100% pewności, że akurat w Twoim wypadku 10 wizyt pomoże pozbyć się bólu. Staramy się zrobić to w jak najmniejszej liczbie wizyt i średnio są to 3-4 wizyty.

Czasami oczywiście zdarza się, że robimy ich więcej. Gdy problem z bólem trwa już parę lat, to rzadko się zdarza się, żeby 3 wizyty przyniosły długotrwały efekt. Dlatego po terapii manualnej, często takich pacjentów wysyłamy na salę ćwiczeń, by nauczyć taką osobę jeszcze ćwiczyć, aby efekt terapii był długotrwały. 

NIE CZUJĘ POPRAWY PO PIERWSZEJ WIZYCIE

To całkowicie normalne!

Jako fizjoterapeuci mamy wiele różnych metod pracy z pacjentami, których bolą plecy. Po pierwszej wizycie zwracamy uwagę na to, by obserwować objawy i nawet jeśli nasze działanie nie pomoże, to mamy wiele metod w zanadrzu, a  sposób leczenia możemy zmienić. Istnieje bardzo wiele przyczyn bólu pleców, a znalezienie tej idealnie dopasowanej metody czasami trwa kilka wizyt. 

CZY MUSZĘ ROBIĆ ĆWICZENIA W DOMU?

Oczywiście, że nie!

Co do pracy w domu dajemy wybór.

Można przyjść na wizytę co tydzień, a wtedy ćwiczenia codzienne są często obowiązkowe.

Można przyjść 2 razy w tygodniu na wizytę, wtedy ćwiczeń w domu jest mniej.

Można też wybrać opcję, gdzie przychodzisz do nas 3 razy w tygodniu, nie martwisz się wtedy o pracę domową!

Wybór należy tylko do Ciebie.

ILE KOSZTUJE OPERACJA VS ILE KOSZTUJE REHABILITACJA

Po konsultacji u neurochirurga, który zaproponuje operację jest to wydatek od kilku tysięcy do kilkunastu. Oczywiście w niektórych wypadkach operacja jest konieczna, ale w wielu przypadkach naszym pacjentom udało się uniknąć operacji dzięki dobrze wycelowanej rehabilitacji.

Koszt takiej rehabilitacji to przy 10 wizytach 1500 zł. Jest to już całkiem spora oszczędność.

Tylko, że z operacją jest jeszcze jeden haczyk – po operacji również potrzebna jest rehabilitacja. Kiedy się decydujemy na operacje, często o tym nie myślimy, ale po operacjach do pełnej sprawności dochodzimy przez kilkumiesięczną rehabilitacje. 

TO CO WYBRAĆ NA BÓL PLECÓW?

To co możemy spokojnie polecić to jeśli masz problem z bólami pleców, zapisz się na wizytę do nas.

Przeprowadzamy dokładny wywiad i przedstawimy opcje co dalej robić.

Czasem potrzebna jest konsultacja z ortopedą, ale w zdecydowanej większości przypadków możemy sobie poradzić poprzez pracę w gabinecie fizjoterapeuty z Twoim problemem. 

Artykuł napisali:

Podobne wpisy