Zdrowy Seans

Opieka okołoporodowa

Fizjoterapia uroginekologiczna

Jesteś w ciąży i puchną Ci nogi? Nie możesz wyspać się przez ból pleców? Lekarz zalecił pracę nad blizną po cesarskim cięciu?

Dzięki naszej opiece założysz ulubione buty na nogi. Odpoczniesz bez bólu po ciężkim dniu i nie będziesz musiała pół nocy szukać odpowiedniej pozycji do spania. Twoja blizna będzie elastyczna i nie będzie ciągnąć przy prostych ruchach. Wybierz opiekę okołoporodową, z my zaopiekujemy się Tobą.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ U FIZJOTERAPEUTY?

Pierwsze spotkanie jest niezwykle ważne. To moment, w którym się poznajemy. Zależy nam, aby pacjenci czuli się u nas swobodnie, a do tego z pewnością przyczyni się wcześniejsze przygotowanie.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na początku przeprowadzamy dokładny wywiad. Jest to niesamowicie ważny i niezbędny element diagnostyki. W jego trakcie dowiadujemy się m.in. o dolegliwościach, rozwoju i dotychczasowym leczeniu problemów pacjentów.

Następnym etapem wizyty jest badanie. Każdy jego element tłumaczymy, aby pacjent wiedział co i w jaki sposób będziemy w danej chwili sprawdzać. Wykonywanie specjalnych testów umożliwi nam dokładne ustalenie dysfunkcji oraz gdzie tkwi przyczyna problemu.

Gdy już mamy za sobą wywiad i skuteczne badanie nie pozostaje nic innego jak zabrać się za terapię. Już na pierwszej wizycie staramy się poprawić stan zdrowia pacjentów. Czasem wymagana jest dalsza terapia, co omawiamy pod koniec wizyty i wstępnie szacujemy ilość potrzebnych spotkań. Oczywiście odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości pacjentów, a także przekazujemy zalecenia do domu. Wszystko po to, by zniwelować aktualne problemy i zapobiec nawrotowi dolegliwości.

O czym warto pamiętać?

Przygotowując się do wizyty w naszych gabinetach fizjoterapeutycznych należy pamiętać:

  • CZAS
    przyjdź 5 minut przed wizytą,
  • DOKUMENTY
    jeśli posiadasz to zabierz ze sobą dokumentację medyczną (np. wyniki badań RTG, MR, USG),
  • UBIÓR
    załóż bieliznę, przy której bez skrępowania będziemy mogli przeprowadzić badania wymagające rozebrania się.