Zdrowy Seans

Rehabilitacja po operacjach

Jesteś po operacji kolana po wypadku na nartach? Miałeś wszczepioną endoprotezę biodra? Ciężko złamany nadgarstek na śliskim chodniku?

Minęło już kilka tygodni, a dalej czujesz ból? Zdjęli Ci gips, a ręka dalej nie jest sprawna? Boisz się, że nie pójdziesz już nigdy w góry, a ty czekasz w długiej kolejce na rehabilitacje w szpitalu? 

Rehabilitacja po operacjach jest właśnie na Ciebie! Tutaj wyznaczysz swoje cele i konsekwentnie będziemy do nich dążyć. Zaplanujemy konkretne ćwiczenia, by jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA PIERWSZĄ WIZYTĘ U FIZJOTERAPEUTY?

Pierwsze spotkanie jest niezwykle ważne. To moment, w którym się poznajemy. Zależy nam, aby pacjenci czuli się u nas swobodnie, a do tego z pewnością przyczyni się wcześniejsze przygotowanie.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na początku przeprowadzamy dokładny wywiad. Jest to niesamowicie ważny i niezbędny element diagnostyki. W jego trakcie dowiadujemy się m.in. o dolegliwościach, rozwoju i dotychczasowym leczeniu problemów pacjentów.

Następnym etapem wizyty jest badanie. Każdy jego element tłumaczymy, aby pacjent wiedział co i w jaki sposób będziemy w danej chwili sprawdzać. Wykonywanie specjalnych testów umożliwi nam dokładne ustalenie dysfunkcji oraz gdzie tkwi przyczyna problemu.

Gdy już mamy za sobą wywiad i skuteczne badanie nie pozostaje nic innego jak zabrać się za terapię. Już na pierwszej wizycie staramy się poprawić stan zdrowia pacjentów. Czasem wymagana jest dalsza terapia, co omawiamy pod koniec wizyty i wstępnie szacujemy ilość potrzebnych spotkań. Oczywiście odpowiadamy na wszelkie pytania i wątpliwości pacjentów, a także przekazujemy zalecenia do domu. Wszystko po to, by zniwelować aktualne problemy i zapobiec nawrotowi dolegliwości.

O czym warto pamiętać?

Przygotowując się do wizyty w naszych gabinetach fizjoterapeutycznych należy pamiętać:

  • CZAS
    przyjdź 5 minut przed wizytą,
  • DOKUMENTY
    jeśli posiadasz to zabierz ze sobą dokumentację medyczną (np. wyniki badań RTG, MR, USG),
  • UBIÓR
    załóż bieliznę, przy której bez skrępowania będziemy mogli przeprowadzić badania wymagające rozebrania się.