1. Organizatorami Ligi Oleskich Tenisistów i Tenisistek 2024 są NZOZ VITA SP. Z O.O. oraz Zdrowy Seans Remigiusz Wachowski.

2. Uczestnikiem Ligi Oleskich Tenisistów i Tenisistek może zostać każdy kto zapiszę do niej poprzez aplikację – kluby.org

3. Uczestnicy biorą udział w rozgrywkach na własną odpowiedzialność, oraz oświadczają, że nie mają żadnych przeciwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w Lidze. Wyrażają jednocześnie zgodę na publikację wizerunku w mediach społecznościowych i stronie internetowej.

4. Przystępując do Ligi każdy uczestnik akceptuje niniejszy regulamin i zobowiązuje się do jego przestrzegania.

1. Rozgrywki trwają od 1. maja do 22. września 2024 r.

2. Lista uczestników Ligi dostępna będzie do wglądu na stronie internetowej pod adresem:

3. W zależności od liczby zapisanych uczestników Organizatorzy przewidują różne warianty rozgrywek:

a. do 11 osób – rozgrywki będą odbywały się w systemie „każdy z każdym” w dwóch kolejkach.  Pierwsza kolejka będzie trwała 10 tygodni, czyli do 7. lipca, a następna do 22. Września.

b. 12 – 14 osób – rozgrywki będą odbywały się w systemie „każdy z każdym”. Po rozegraniu pierwszej kolejki (trwającej do 7. lipca) wyłoniona zostanie najlepsza połowa graczy, która utworzy Ligę I. Pozostali gracze kontynuować rozgrywki będą w Lidze II. W obrębie każdej Ligii rozgrywki będą kontynuowane w systemie „każdy z każdym”, aż do zakończenia ligi 22. września.

c. 15 – 23 osoby – zostaną rozlosowane dwie grupy uczestników – losowanie na żywo pod wcześniej ustalonym adresem internetowym. Przez pierwsze 10 tygodni (do 7. lipca) rozgrywki będą prowadzone w systemie „każdy z każdym” w dwóch grupach. W każdej grupie zostanie wyłoniona najlepsza połowa uczestników, która utworzy Ligę I. Pozostali gracze będą kontynuować rozgrywki w Lidze II. W przypadku nieparzystej liczby uczestników Liga I będzie ligą o większej ilości graczy. W obrębie każdej Ligi rozgrywki będą kontynuowane w systemie „każdy z każdym”, aż do zakończenia ligi 22. września.

d. 24 -33 osoby – zostaną rozlosowane trzy grupy uczestników – losowanie na żywo pod wcześniej ustalonym adresem internetowym. Przez pierwsze 10 tygodni (do 7. lipca) rozgrywki będą prowadzone w systemie „każdy z każdym” w trzech grupach. Po tym okresie czasu zostaną stworzone trzy Ligi, do których uczestnicy będą przypisywani zgodnie z ilością punktów zdobytych w etapie pierwszym(pierwsza 1/3 uczestników do Ligi I, druga do Ligi II, a trzecia do Ligi III). W przypadku, gdy liczba graczy nie pozwoli na równą liczbę osób w każdej Lidze, Ligi o wyższym numerze będą tymi o większej ilości graczy.

e. 34 – 44 osoby – zostaną rozlosowane cztery grupy uczestników – losowanie na żywo pod wcześniej ustalonym adresem internetowym. Przez pierwsze 10 tygodni (do 7. lipca) rozgrywki będą prowadzone w systemie „każdy z każdym” w czterech grupach. Po tym okresie czasu zostaną stworzone cztery Ligi, do których uczestnicy będą przypisywani zgodnie z ilością punktów zdobytych w etapie pierwszym(pierwsza 1/4 uczestników do Ligi I, druga do Ligi II,  trzecia do Ligi III, a czwarta do IV Ligi). W przypadku, gdy liczba graczy nie pozwoli na równą liczbę osób w każdej Lidze, Ligi o wyższym numerze będą tymi o większej ilości graczy.

e. 45 – 55 osób – zostanie rozlosowane pięć grup uczestników – losowanie na żywo pod wcześniej ustalonym adresem internetowym. Przez pierwsze 10 tygodni (do 7. lipca) rozgrywki będą prowadzone w systemie „każdy z każdym” w czterech grupach. Po tym okresie czasu zostaną stworzone cztery Ligi, do których uczestnicy będą przypisywani zgodnie z ilością punktów zdobytych w etapie pierwszym(pierwsza 1/5 uczestników do Ligi I, druga do Ligi II,  trzecia do Ligi III,  czwarta do IV Ligi, a piąta do V Ligi). W przypadku, gdy liczba graczy nie pozwoli na równą liczbę osób w każdej Lidze, Ligi o wyższym numerze będą tymi o większej ilości graczy.

Punktacja i zasady rozgrywania meczu

1. Mecze rozgrywane będą na:
a. dowolnych kortach zaakceptowanych przez obu graczy,
b. w przypadku braku konsensusu dotyczącego wybrania kortów do rozegrania meczu ligowego preferowane są korty w gminie Olesno,
c. w przypadku dalszego braku porozumienia preferowanym jest kort w gminie Olesno, którego żaden z graczy nie wskazał.

2. Liga Oleskich Tenisistów rozgrywana jest piłkami:
a. dowolnymi zaakceptowanymi przez obu graczy,
b. w przypadku braku porozumienia piłką pierwszeństwo ma piłka nowsza,
c. W przypadku dalszego braku porozumienia decyduje rzut monetą.

3. Jak rozgrywamy mecze?

Do ilu setów? – Mecze rozgrywamy w systemie do dwóch setów wygranych (2:0, 2:1, 1:2)

Do ilu gemów? – Sety rozgrywamy do 6 gemów, pod warunkiem przewagi co najmniej dwóch gemów nad przeciwnikiem (np. 6:4, 6:2)
5:5 w gemach – W przypadku remisu w gemach 5:5 gramy do 7 wygranych gemów (7:5).
6:6 w gemach – W przypadku remisu 6:6 w gemach rozgrywamy tie-break do 7 punktów, pod warunkiem co najmniej dwóch punktów przewagi nad przeciwnikiem (7:5).
6:6 w tie-break – W przypadku remisu 6:6 gramy do dwóch punktów przewagi (np. 8:6, 10:8)

Czy gramy na przewagi? -Gramy na przewagi w gemach oraz w tie-breakach

Co w przypadku 1:1 w setach? – W przypadku remisu w setach 1:1, trzeci set rozgrywamy w formie super tie-break (do 10 punktów, z przewagą dwóch punktów)

4. Punktowanie meczów:

-Wynik 2:0 / 2:0 w/o – 4,00 pkt
-Wynik 2:1 – 3,00 pkt
-Wynik 1:2 – 2,00 pkt
-Wynik 0:2 – 1,00 pkt
-Wynik 0:2 w/o – 0,00 pkt

5. Zawodnicy po rozegranym meczu mają obowiązek wpisać wynik meczu w aplikacji. Mecz z niezapisanym wynikiem będzie traktowany jako mecz nierozegrany.

6. O zwycięstwie decydować będzie suma zdobytych punktów (w przypadku ilości zawodników 11 i mniej – suma punktów z pierwszej i drugiej kolejki). W przypadku takich samych wyników punktowych o zwycięstwie decydować będzie liczba zdobytych gemów sumarycznie w całych rozgrywkach. W przypadku dalszego remisu decydować będzie wynik meczów bezpośrednich rozegranych przez graczy posiadających taką samą liczbę punktów.

Zasady nagradzania

1. Nagrody są przyznawane uczestnikom, którzy zajęli miejsca 1-4. Jeśli ilość zawodników pozwoli utworzyć więcej niż jedną ligę, nagradzani są również zwycięzcy ligi 2,3,4,5.

2. Nagroda dodatkowa zostanie rozlosowana z pośród wszystkich uczestników, którzy pojawią się na oficjalnym zakończeniu Ligi.